تور مالزي|تور مالزي ارزان|تور مالزي نوروز|تور مالزي نوروز95
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 30
دیروز : 12
افراد آنلاین : 1
همه : 17639
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

عمل جراحي زيبايي بيني و ارتودنسي

عمل جراحي زيبايي بيني و ارتودنسي با هم تداخل دارند؟ پلاك‌هاي ارتودنسي مانعي جهت انجام جراحي بيني نيست.

در طول هفته اول بعد از عمل جراحي بيني كه روي بيني شما گچ (اسپلينت) قرار دارد بهتر است از نحوه استحمام بعد از عمل بيني بپرهيزيد تا اين اسپلينت خيس و شل نشود. ولي اگر احتياج شديد به استحمام داريد و نمي توانيد به مدت يك هفته حمام نكنيد مي‌توانيد از دستورالعمل زير استفاده كنيد: گردن به پايين را بدون وجود مشكلي مي‌توانيد بشوييد. براي شستشوي موهاي سر خود بايد در حمام روي يك صندلي بنشينيد و سر خود را به عقب خم كنيد تا فرد ديگري به آرامي از پشت موهاي شما را بشويد. نحوه استحمام بعد از عمل بيني نحوه استحمام بعد از عمل بيني با رعايت موارد فوق ميتوانيد بدون خيس شدن چسب و گچ روي بيني خود به راحتي استحمام كنيد . براي تميز كردن صورت خود هم ميتوانيد از يك دستمال پارچه اي خيس استفاده كنيد و صورت خود را البته غير از منطقه اي كه توسط گچ روي بيني پوشانده شده است تميز نماييد . تقريبا هفت تا ده روز پس از انجام عمل زيبايي بيني مي بايد براي خارج كردن و درآوردن چسب روي بيني به مطب دكتر قاروني مراجعه كنيد . البته تاريخ مراجعه از طرف مطب به شما اعلام ميشود . روزي كه قرار است به مطب مراجعه كنيد بايد قبل از خروج از منزل به صورت كامل دوش بگيريد به طوري كه گچ روي بيني شما كاملا با آب تماس داشته باشد و خيس شود اين كار باعث مي شود درآوردن و كندن اسپلينت يا همان گچ روي بيني آسانتر انجام شود .پس از كندن گچ بيني و كشيدن بخيه ها مجدد روي بيني شما توسط دكتر قاروني و دستيارانشان چسب زده مي شود و وقت مراجعه بعدي به شما اعلام ميشود . در فاصله مراجعه دوم به مطب كه چسب روي بيني داريد باز هم نبايد به صورت معمولي به حمام برويد تا چسب روي بيني خيس و شل نشود .در طول اين مدت هم ميتوانيد مطابق دستور العمل قبلي حمام كنيد.در صورتي كه به هر دليل گچ و يا چسب روي بيني شما شل شد پس از هماهنگي با مطب دكتر قاروني جهت تعويض چسب به مطب مراجعه نماييد. بعد از گذشت چند هفته از زمان جراحي زيبايي بيني و با نظر دكتر قاروني شما مي توانيد خودتان چسب زدن به بيني را انجام دهيد . براي اين كار ابتدا چسب زدن به بيني به شما آموزش داده مي شود البته فيلم و عكس هاي آموزشي جهت يادگيري چسب زدن به بيني در سايت قرار داده شده است و همچنين در CD و بروشوري كه قبل از جراحي به شما تحويل داده شده است نيز موجود است . بعد از آموزش چسب زدن ديگر خودتان ميتوانيد هر روز به حمام رفته و پس از خيس شدن چسب آن را كنده و مجدد پس از استحمام چسب بزنيد.به ياد داشته باشيد كندن چسب بايد حتما در حمام و پس از خيس شدن كامل چسب باشد تا در موقع كندن چسب پوست بيني همراه با چسب كش نيايد و باعث تشديد تورم نشود.

يكي از موارد مهم پس از عمل جراحي زيبايي بيني، شستشوي داخل بيني با سرم شستشو است كه باعث كاهش ورم مخاط داخل بيني و خارج شدن لخته‌هاي خون و ترشحات داخل بيني مي‌شود و سبب بهبود تنفس و كاهش گرفتگي بيني مي‌شود.

شستشوي بيني با سرم

براي شستشوي بيني بايد سرنگ10  سي سي تهيه كنيد و سوزن آنرا خارج كرده دور بياندازيد سرم  را داخل سرنگ بكشيد و به داخل بيني به آرامي پمپ نماييد.
نكته مهم اين است كه هنگام پمپ كردن سرم داخل بيني بايد سرنگ عمود بر صورت قرار گيرد نه موازي با آن. هر چه اين كار در طول روز بيشتر انجام شود بهتر است. البته وسايل شستشو دهنده زيادي در داروخانه‌ها به فروش مي‌رسند اما به نظر دكتر قاروني اين روش بهترين روش شستشوي بيني با سرم پس از عمل جراحي زيبايي بيني‌ است، بايد توجه داشته باشيد كه سه تا چهار روز پس از عمل جراحي بيني مي‌توانيد شستشو با سرنگ و سرم را شروع كنيد ولي در روزهاي ابتدايي بايد بسيار آرام و بدون فشار اين كار صورت پذيرد. هدف از شستشوي داخل بيني فقط و فقط تميز نمودن داخل بيني است و نيازي نيست كه از يك سوراخ بيني سرم وارد و از سوراخ ديگر خارج شود.
انجام به موقع و مرتب شستشوي بيني با سرم حتما بايد توسط بيمار جدي گرفته شود و روزانه چند بار تكرار گردد. عدم انجام شستشو باعث مي شود لخته هاي خون كه در انتهاي زمان جراحي در بيني شما ايجاد شده اند و نيز ترشحات بيني به مدت زياد در بيني بمانند و نه تنها  باعث ايجاد گرفتگي بيني و اختلال تنفس از بيني و كاهش حس بويايي مي شود بلكه ممكن است اين مواد تجمع يافته در داخل بيني عفوني شوند و باعث ايجاد بوي بد در بيني شود و تنفس بيمار بد بو شود و اين عفونت با گسترش بيشتر مي تواند باعث ايجاد موكوزيت يا التهاب مخاط كه با درد داخل بيني همراه است ، گردد.
در صورتي كه پس از عمل جراحي زيبايي بيني جراح در داخل بيني شما تامپون يا مش بگذارد معمولا اين مش پس از 3 روز خارج ميشود و پس از خروج آن ميتوانيد به آرامي شستشوي داخل بيني با سرم را شروع نماييد و اگر هم از ابتدا مش داخل بيني شما نيست ميتوانيد به آرامي از روز سوم پس از جراحي شستشوي داخل بيني را شروع نماييد.
درفيلم و شكل هاي زير مراحل و نيز نحوه انجام شستشوي بيني پس از جراحي بيني نمايش داده شده است .

تامپون و اسپلينت چيست؟

تامپون و اسپلينت پس از عمل زيبايي بيني در داخل بيني گذاشته مي‌شود تا ترشحات بيني و خون را به خود جذب كند و 72 ساعت بعد خارج مي‌شود. خارج سازي آن با درد همراه نيست و حسي مثل قلقلك يا سوزش ضعيف ايجاد مي‌نمايد. البته مي‌توان در صورت درخواست بيمار از گذاشتن تامپون صرف نظر نمود .

تامپون و اسپلينت

تامپون يا مش كه در انتهاي عمل جراحي زيبايي بيني در داخل بيني گذاشته مي شود از جنس پنبه است كه با پماد تتراسايكلين آغشته شده و چرب مي شود . كارگذاري تامپون در انتهاي عمل جراحي زيبايي بيني باعث مي شود ترشحاتي كه در طول چند روز در بيني جمع مي شوند جذب اين تامپون شود و پس از خارج كردن اين مش كه معمولا ظرف دو تا سه روز بعد از عمل جراحي انجام مي شود بيمار تنفس راحت تر و بهتري داشته باشد ولي اگر از تامپون در انتهاي عمل استفاده نشود اين ترشحات در بيني خشك شده و مدت زمان بيشتري طول مي كشد تابيمار تنفس راحتي از بيني پس از جراحي داشته باشد. به هر حال در صورت درخواست بيمار و پا فشاري وي مبني بر كار نگذاشتن تامپون بيني مي توان اين كار را انجام داد و از گذاشتن مش در انتهاي عمل جراحي بيني خودداري كرد.
اسپلينت يا گچ روي بيني نيز پس از عمل جراحي زيبايي بيني، روي بيني قرار مي‌گيرد و باعث حفظ شكل نهايي بيني مي‌شود و 10-7 روز بعد برداشته مي‌شود.هنگام عمل بيني براي كمتر كردن پهناي بيني در ناحيه استخواني جراح اقدام به شكستن كنترل شده استخوان هاي بيني مي نمايد با اين كار استخوانهاي بيني متحرك مي شوند و در خط وسط به هم نزديك مي شوند با اين كار به اصطلاح بيني قلمي تر مي شود براي اين كه استخوان ها در موقعيت جديد خود قرار بگيرند و همان جا جوش بخورند و جا به جا نشوند و از گچ يا همان اسپلينت روي بيني در انتهاي جراحي بيني استفاده مي شود .اين گچ حدود هفت تا ده روز پس از عمل جراحي بيني توسط دكتر قاروني خارج مي شودو به جاي آن روي بيني شما چسب زده مي شود . در طول زماني كه گچ روي بيني شما قرار دارد بايد سعي كنيد كه به هيچ عنوان اين گچ خيس و شل نشود . بهتر است از حمام كردن خودداري كنيد ولي در صورتي كه احتياج شديد به استحمام كردن داريد ميتوانيد با مراجعه به مطلب راجع به استحمام پس از جراحي روش لازم را ياد بگيريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۳ تير ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۰۴:۲۶ ] [ نازيلا ]

انحراف بيني بايد از 2 علت مورد بررسي صبر گيرد يكي ميل داخلي تيغه بيني است و ديگري كج بودن ظاهري بيني.
به تيغه وسط بيني كه بيني را به تاخت قسمت تقسيم مي‌كند سپتوم بيني مي‌گوييم. تيغه بيني ديواري است كه از ساختمان‌هاي غضروفي و استخواني تشكيل شده است،‌ قسمت‌هاي عقبي طرفه العين استخواني و قسمت‌هاي جلويي ساختماني غضروفي دارند.

انحراف بيني
انحراف بيني

عمل جراحي انحراف بيني

ذكر اين نكته مهم است كه تو تمامي افراد اين تيغه بيني تا حدي خميدگي دارد و به جمله ديگر سپتوم بدون هيچگونه انحرافي فنا ندارد و درون اكثريت افراد با بررسي دقيق متوجه خواهيم شد كه مقداري اعوجاج سپتوم بيني جزئي فنا دارد ولي اين كج روي بيني جزئي دليلي بر خاتمه جراحي انحراف بيني نيست مهم اين است كه آيا اين گمراهي گرايش بيني براي بيمار مشكلي خصوصاً از منظر تنفسي ايجاد نموده است يا خير. سر پشه دره صورتي كه انحراف بيني شخصي را گرفتار مشكلات تنفسي نموده باشد مي‌توان با جراحي گمراهي گرايش بيني،‌ مشكل را تصحيح نمود. بايست به ذكر است كه اگر جراحي منحصراً بس به قصد صلح تصحيح انحراف تيغه بيني انتها شود،‌ كج روي تيغه بيني برطرف كردن دفع شده و تنفس بيمار بهبود ميابدولي تغيير در شكل ظاهري بيني ايجاد نخواهد شد و پاره جراحي‌هاي زيبايي به حساب نخواهد آمد.
قماش تيره ديگري از انحراف بيني انحرافي است كه عيان بيني را بازهم درگير كرده و به لحظه deviated Nose يا همان بيني كج مي‌گويند كه با جراحي بيني به سادگي قابل برطرف شدن ميباشد. اين كجي ظاهري بيني مي‌تواند متحد با كجي تيغه باشد و يا تنها مگر لاغير محدود به كجي مدخل سرپوش استخوان‌هاي بيني باشد. جهت سازش كجي ظاهري بيني نياز به عاقبت جراحي زيبايي نيست دارد كه داخل حين كردار جراحي ميل تيغة بيني هم دروازه اندر صورتي كه وجود داشته باشد. سازش مي‌گردد .
يكي از علايق دكتر قاروني كه مدتها روي لمحه مطالعه نموده اند جراحي و روشهاي تزكيه بيني هاي به تعبير كج ميباشد و ايشان پايان مرقومه خود درب دوره تخصصي گوش و حلق و بيني را به اين موضوع مختص دادند و با مطالعه بيماراني كه مدخل سرپوش دوران كودكي و سنين بركشي دچار شوك بيني شده بودند و نوشته ها پيامدها آن ضربه درون بزرگسالي نهج حل هاي جديد و نويني در سازش بيني هاي داراي كجي ظاهري ارائه نمودند كه مورد توجه و التفات كنگره هاي معتبر داخلي و خارجي رسم گرفت و ايشان سر پشه دره كنگره بين المللي گوش و حلق و بيني درون سال 2013 درون اين مورد سخنراني كردند.
تا به حال بيماران بسياري از اين تباني با كژي اعتساف تيغه بيني چه ضلال داخلي و چه كجي ظاهري توسط ايشان جراحي شده اند و حتي جراحي پلك موفق زيادي داشته اند و به نتايج دلخواه يد ارتباط يافته اند .

بيني از 3 ساختمان اصلي تشكيل شده است يكي پوست پوشاننده روي بيني و ديگري داربست زير پوست كه خود از ساختارهاي استخواني و غضروفي تشكيل شده است. نوع پوسته پوشاننده روي بيني تو نتيجة كردار جراحي زيبايي بيني و نيز تكنيك‌هاي جراحي بسيار مؤثر است.حالا سوالي كه مطرح ميشه اينه كه بيني گوشتي چيست؟

 عمل جراحي بيني گوشتي

اگر جلد روي بيني ضخيم بوده حاوي غدد چربي زيادي باشد به اشتباه به نفس بيني گوشتي گفته مي‌شود. تو واقع بيني با توجه به پوست لحظه به 3 جوخه تقسيم مي‌شود:

 1. بيني با قشر نازك
 2. بيني با ورقه نرمال
 3. بيني با جلد ضخيم

جراحي بيني تو افراد داراي بشره ضخيم (بيني گوشتي) قابل پايان است وليك قبل جراحي و درون جلسات مشاوره اوليه توضيحات لازمه به بيمار درب مورد نوع قشر بيمار داده خواهد شد. محدوديت‌هايي از نظر خاتمه جراحي بيني گوشتي نيستي دارد كه به آن‌ها نظر امر خواهد شد.

 • تورم بعد از جراحي زيبايي بيني سر پشه دره بيني‌ گوشتي بيشتر از حالت عادي خواهد بود (حدود يك تا تاخت سال)
 • در اقدام بيني‌ گوشتي نمي‌توان سايز بيني را خيلي خيلي كم كرد و داخل جراحي بيني‌ گوشتي بيش از اينكه به فكر كاستن از سايز بيني باشيم، به فكر تهذيب عيوب بيني و تقويت داربست بيني هستيم.

براي درك بهتر موضوع با اين مثال توجه كنيد . مسكن حجره اي را درون نظر بگيريد كه يك سقف بسيار سنگين دارد كه اين سقف روي چهار ديوار قرار ناراحت است اين ديوارها بافتهاي استخواني و غضروفي بيني هستند و سقف سنگين اين بيت هم در واقع پوسه روي بيني است . جراح طرف كوچك كردن بيني موقع جراحي از سايز استه و غضروف كم ميكند و به ساختمان لحظه شكل ميدهد. حال يا اين ديوار ها بيش از و معدود كوچك شوند باعث ميشود سقف سنگين سرا ريزش كند.

اين نكته بسيار مهم است كه بيني گوشتي را نمي‌توان با جراحي خيلي خيلي كوچكتر كرد و بيمار مي‌بايست سبق از عمل اشراف كامل به اين نكته داشته باشد و از عمل بيني خود توقعات منطقي و عقلاني داشته باشد و دروازه اندر فكر كوچك كردن خيلي زياد بيني خود نباشد.

حتماً شنيده‌ايد كه بيني گوشتي پس از جراحي بر مي‌گردد. عقب گرد بيني گوشتي بعد از ارتكاب جراحي يك باور كاملاً سقيم است و هيچ پايه علمي ندارد. سر پشه دره واقع بيني گوشتي كه با مبادي بنيادها و فروع صحيح جراحي شده باشد و جراح ميقات جراحي بيني گوشتي اقدام به تقويت ساختار داربستي بيني نموده باشد بلي تنها بر نمي‌گردد بلكه با گذشت عصر و كاهش تورم بيني زمان به گاه زيباتر از قبل از جراحي خواهد شد.

سن اعمال آخر عمل جراحي زيبايي بيني سر پشه دره افراد نامشابه و آشنا متفاوت ميباشد:

 •  در دختران عقب از 16 و تو پسران پي از 18 سالگي مي‌توان مبادرت به عمل جراحي بيني نمود.
 • در سن‌هاي بالاتر مي‌توان داخل هر سني جراحي را ارتكاب داد ولي به هر حال نتايج جراحي مدخل سرپوش افرادي كه ورقه جوان و آبدار دارند تا حدودي از افراد ميانسال بهتر خواهد بود.

آيا زنان باردار مي توانند ادا زيبايي ادا دهند؟ در كل جراحي‌هاي غير اورژانسي مدخل سرپوش دوران حاملگي توصيه نمي‌شود و مي‌توان حرفه جراحي زيبايي بيني را به بعد از زايمان موكول كرد چون جراحي بيني و بارداري با هم تداخل دارند. درب مواردي كه بيمار تصميم به بارداري دارد توصيه مي‌شود حداقل 2 ماه مسافت فرجه جدايي خلال بين جراحي بيني و بارداري باشد يعني بنابرين از ماضي 2 ماه از اقدام جراحي زيبايي بيني، بيمار براي باردار شدن مبادرت نمايد. انگيزه اين حكم هم ايجاد تورم عمومي بدن من جمله فاعل و بيني درون دوران بارداري خصوصاً سه ماهه دوم و سوم است كه ميتواند باعث ايجاد تغييراتي درون ساختمان بيني تازه جراحي شده شود يقيناً در صورتي كه فاصله مناسب بين جراحي بيني و بارداري لحاظ شده باشد اين تورم ميوه از بارداري نتيجه وظيفه جراحي زيبايي را تحت تأثير قرار نمي‌دهد. جراحي بيني و بارداري از طرفي مي توان 2 ماه ته از زايمان و رسيدن به ضرب قبلي پيش از حاملگي مبادرت به ارتكاب بيني نمود حتماً ذكر اين نكته مهم است كه بهتر است پشت از جراحي تا چند زمان شيرخوار از شير مادر بهره وري نكند زيرا ممكن است تا چند گاه داروهاي مورد فايده ستاني و زيان جهت بي هوشي رسيده شير مادر شوند و شيرخوار با خوردن شير مادر تا حدودي تحت تاثير اين علاج زهر ها رسم بگيرد. يا ميخواهيد ظهر از انجام عمل جراحي زيبايي بيني رفتار به بارداري نماييد و بعد لازمه يعني كورس دور ماه بعد از جراحي بيني را همچنين رعايت نموديد ميتوانيد از اين بابت كه نتيجه جراحي تحت تاثير طمانينه آرام نخواهد گرفت مطمئن باشيد حتماً در طي بارداري مادر تصادم تورم عمومي بدن مي شود كه فاعل و بيني حتي از اين نهاد رسم مستثني نيست و داخل طول بارداري بيني مهتر رهبر ممتاز و بزرگتر خواهد شد ليك پس از زايمان و از بين جارو كردن تورم عمومي بدن ،بيني بازهم كوچكتر شده و به سايز اصلي خود بر مي گردد و جاي نگراني خاصي بود ندارد چسب زدن به بيني درب طي بارداري نيز باعث جلوگيري از تورم بيني سر پشه دره طي حاملگي نمي شود. داخل مورد خانم هايي كه كودك يكسال به بالا دارند هيچ منعي براي كار جراحي زيبايي بيني وجود ندارد تنها موردي كه بهتر است به لمحه توجه ويژه داشته باشيم اين است كه كودكان درب سنين يك تا پنج و جگرسفيد سال كه صحابه دارند به بر مادر بروند گاها ممكن است ضربه هاي نطلبيده و خواسته به فاعل و بيني مادر مسبوق كنند كه بايد مورد توجه روش بگيرند و مادر تا چند وقت درنتيجه از جراحي از بغل كردن كودك خودداري كند تا از اين شوك هاي ناخواسته كودك در حمايت باشد. حتي اگر ميخواهيد دروازه اندر زمان بارداري تزريق بوتاكس انجام دهيد هم ميتوانيد مطالب ما سيما بخوانيد و سوالات خودتون وقاحت رويه با ما درميان بگداريد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۶ تير ۱۳۹۵ ] [ ۰۲:۳۲:۴۴ ] [ نازيلا ]
تامپون و اسپلينت چيست؟ تامپون و اسپلينت پس از عمل زيبايي بيني در داخل بيني گذاشته مي‌شود تا ترشحات بيني و خون را به خود جذب كند و 72 ساعت بعد خارج مي‌شود. خارج سازي آن با درد همراه نيست و حسي مثل قلقلك يا سوزش ضعيف ايجاد مي‌نمايد. البته مي‌توان در صورت درخواست بيمار از گذاشتن تامپون صرف نظر نمود .

تامپون و اسپلينت

تامپون يا مش كه در انتهاي عمل جراحي زيبايي بيني در داخل بيني گذاشته مي شود از جنس پنبه است كه با پماد تتراسايكلين آغشته شده و چرب مي شود . كارگذاري تامپون در انتهاي عمل جراحي زيبايي بيني باعث مي شود ترشحاتي كه در طول چند روز در بيني جمع مي شوند جذب اين تامپون شود و پس از خارج كردن اين مش كه معمولا ظرف دو تا سه روز بعد از عمل جراحي انجام مي شود بيمار تنفس راحت تر و بهتري داشته باشد ولي اگر از تامپون در انتهاي عمل استفاده نشود اين ترشحات در بيني خشك شده و مدت زمان بيشتري طول مي كشد تابيمار تنفس راحتي از بيني پس از جراحي داشته باشد.به هر حال در صورت درخواست بيمار و پا فشاري وي مبني بر كار نگذاشتن تامپون بيني مي توان اين كار را انجام داد و از گذاشتن مش در انتهاي عمل جراحي بيني خودداري كرد. اسپلينت يا گچ روي بيني نيز پس از عمل جراحي زيبايي بيني، روي بيني قرار مي‌گيرد و باعث حفظ شكل نهايي بيني مي‌شود و 10-7 روز بعد برداشته مي‌شود.هنگام عمل بيني براي كمتر كردن پهناي بيني در ناحيه استخواني جراح اقدام به شكستن كنترل شده استخوان هاي بيني مي نمايد با اين كار استخوانهاي بيني متحرك مي شوند و در خط وسط به هم نزديك مي شوند با اين كار به اصطلاح بيني قلمي تر مي شود براي اين كه استخوان ها در موقعيت جديد خود قرار بگيرند و همان جا جوش بخورند و جا به جا نشوند و از گچ يا همان اسپلينت روي بيني در انتهاي جراحي بيني استفاده مي شود .اين گچ حدود هفت تا ده روز پس از عمل جراحي بيني توسط دكتر قاروني خارج مي شودو به جاي آن روي بيني شما چسب زده مي شود . در طول زماني كه گچ روي بيني شما قرار دارد بايد سعي كنيد كه به هيچ عنوان اين گچ خيس و شل نشود . بهتر است از حمام كردن خودداري كنيد ولي در صورتي كه احتياج شديد به استحمام كردن داريد ميتوانيد با مراجعه به مطلب راجع به استحمام پس از جراحي روش لازم را ياد بگيريد.
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۱۲:۵۵ ] [ نازيلا ]

هتل اسكله دريايي پنانگ

يكي از بهترين محل ها براي شروع سفرتون تو پنانگ مالزي هتل اسكله درياييه ..هتلي كه با نمايي خيلي خوشگل به بهترين شكل ازتون پذيرايي ميكنه..شايد باورتون نشه ولي اين هتل زيبا در مالزي 3 ستاره هستش و همه جوره نظرتون رو جلب ميكنه چون علاوه بر اينكه يه هتل ساحليه به شدت هزينه هاتون رو هم پايين مياره و در كل يه اقامت فوق العاده رو تو مالزي براتون به وجود مياره..اين هتل مثل بقيه هتل هاي مالزي امكانات رايگاني مثل صبحانه..استخر روباز..ساحل اختصاصي..باشگاه بدنسازي و ... داره كه اگه با تور مالزي به اين جزيره سفر كنين ميتونين از اون استفاده كنين.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۱:۰۹:۰۴ ] [ نازيلا ]
مناسب بودن قيمت تور دبي تابستان 95 و همچنين برنامه هاي پر شور و نشاط  و متنوع در ايام تابستان براي خيلي از هموطنان جذابه و خيلي مايلند تا تور دبي تابستان را تجربه كنند اگه براي تابستان امسال هنوز برنامه ريزي نكرديد با ما تور دبي تابستان 95 را تجربه كنيد مطمئنا خاطرات بياد ماندني از اين تور خواهيد داشت

تور دبي تابستان 95 تير ماه


هتل آتلانتيس دبي 5 ستاره         2.180.000   تومان 4روزه

هتل كارلتون تاور دبي 5 ستاره    1.720.000  تومان 8 روزه

هتل گرند سنترال دبي 4 ستاره    1.120.000  تومان 4 روزه

هتل ميفر دبي 3 ستاره               1.380.00   تومان 8 روزه

جهت كسب اطلاعات بيشتر در مورد تور دبي تير 95  همين لينك را مشاهده كنيد

خدمات تور دبي: بليط دبي ,ويزا دبي,پرواز ايران اير,اقامت 4 روز در دبي , راهنماي تور فارسي زبان,بيمه حودات مسافرتي,ترانسفر فرودگاهي دبي,صبحانه,تخفيفات گردشگري

تلفن رزرو تور دبي 52 44 67 43 021 جليني

تور دبي تابستان 95 مرداد ماه

قيمت تور دبي

هتل كارلتون تاور دبي 5 ستاره    1.720.000  تومان 8 روزه

هتل تاج پالاس دبي 5 ستاره        1.380.000 تومان 4 روزه

هتل ميفر دبي 3 ستاره               1.380.00   تومان 8 روزه

هتل صدف دبي 3 ستاره             1.050.000  تومان 4 روزه

جهت كسب اطلاعات بيشتر در موردتور دبي مرداد 95 همين لينك را مشاهده كنيد

 خدمات تور دبي 95: بليط دبي ,ويزا دبي,پرواز ايران اير,اقامت در هتل هاي  دبي , راهنماي تور فارسي زبان,بيمه حودات مسافرتي,ترانسفر فرودگاهي دبي,صبحانه,تخفيفات گردشگري

تلفن رزرو تور دبي 52 44 67 43 021 جليني

تور دوبي تابستان 95 شهريور ماه

 قيمت تور دبي

هتل تاج پالاس دبي 5 ستاره         1.380.000 تومان 4 روزه

هتل گرند سنترال دبي 4 ستاره     1.520.000  تومان 8 روزه

هتل صدف دبي 3 ستاره              1.050.000  تومان 4 روزه

هتل دلمون دبي 3 ستاره              1.350.000  تومان 8 روزه

جهت كسب اطلاعات بيشتر در مورد تور دبي شهريور 95 همين لينك را مشاهده كنيد

خدمات تور دبي: بليط دبي ,ويزا دبي,پرواز ايران اير,اقامت 4 روز در دبي , راهنماي تور فارسي زبان,بيمه حودات مسافرتي,ترانسفر فرودگاهي دبي,صبحانه,تخفيفات گردشگري

تلفن رزرو تور دبي 52 44 67 43 021 جليني
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۸ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۰۵:۱۸ ] [ نازيلا ]

بهترين هتل هاي گرجستان

The best hotels in georgia

تور گرجستان يكي از تورهاي مورد علاقه ايرانيان است كه به دليل اينكه نيازي به ويزا نداره طرفداران زيادي دارد .دلايل مختلفي از جمله قيمت مناسب تور و هتلهاي لوكس و مجلل گرجستان در انتخاب اين تور تاثير گذارند . بهترين هتل هاي گرجستان بدليل كيفيت خدمات منحصر بفرد بوده و با هتلهاي مجلل آسيا و اروپا رقابت مي نمايد .اين هتلها در شهرهاي گرجستان (تفليس ، باتومي و…)پراكنده شده اند كه ما در اين پست به هتل هاي شيك هر منطقه مي پردازيم.

ما در اين پست فقط به تعدادي از اين هتل هاي گرجستان اشاره كرديم جهت كسب اطلاعات بيشتر از بقيه هتل هاي ارزان قيمت گرجستان با ما همراه باشيد.

1.هتل راديسون بلو تفليس (Radisson blue)

هتل راديسون بلو يكي از هتل هاي تفليس گرجستان در رديف هتل‎هاي 5 ستاره و يكي از 3 هتل برتر تفليس به شمار مي‎رود. اين هتل داراي 18 طبقه بوده كه به هتل شيشه اي معروفه.هتل راديسون بلو در مركز تفليس و با موقعيتي مناسب، نزديك به اكثر جاذبه‎هاي توريستي تفليس قرار گرفته است. اين هتل در300 متري ايستگاه مترو و 5 كيلومتر ايستگاه قطار و با فرودگاه بين المللي تفليس نيز 19 كيلومتر فاصله دارد. استخر سرپوشيده اين هتل كه در طبقه آخر واقع شده است به دليل شيشه اي بودن ديوارهاي آن منظره اي بسيار زيبا از نماي تفليس را پيش روي مسافران تور گرجستان قرار مي دهد.

http://xn--mgbfftl0jz6a.com/

هتل 5 ستاره راديسون بلو تفليس

2.هتل شرايتون باتومي (Sheraton Batumi Hotel )

از معروف ترين هتل هاي خوب گرجستان ، هتل شرايتون است .هتل 5 ستاره شرايتون در بلوار ساحلي شهر باتومي ساحل درياي سياه واقع شده ، يكي از زيبا ترين نشانه هاي محلي است و فاصله اين هتل با فرودگاه باتومي فقط  15 دقيقه ميباشد .هتل 5 ستاره شرايتون باتومي در مجموع داراي 202 اتاق مي باشد و داراي امكانات كامل اتاقهاي استاندارد لوكس و سوييت هاي دلوكس مجلل استخر هاي تابستاني و زمستاني سونا جكوزي ديسكو و كازينو مي باشد.

http://xn--mgbfftl0jz6a.com/

هتل شرايتون گرجستان

3. گراند هتل Grand Hotel در تفليس

يكي از هتل هاي گرجستان ،هتل گراند تفليس نام دارد. هتل گرند در 5 طبقه و 20 اتاق بالكن دار، در منطقه اي زيبا در مركز تفليس واقع شده است و در پاك ترين منطقه از نظر  محيط زيستي شهر تفليس به رسميت شناخته شده است، مكان جغرافيايي آن در مقابل هتل شرايتون و در نزديكي سفارت خانه ها، ادارات دولتي، كسب و كار و مراكز تفريحي واقع شده است. (در 3 دقيقه اي اصلي ترين خيابان شهر مي باشد.). داراي رستوران شيشه اي واقع در طبقه پنجم هتل با بهترين مناظر در محيطي كاملا دوستانه.رزواسيون هتل بصورت 24 ساعته ميباشد و  از ساعت 12 شب به بعد ورود و خروج به هتل آزاد مي باشد همچنين اين هتل  داراي اينترنت رايگان در تمام نقاط هتل مي باشد.

http://xn--mgbfftl0jz6a.com/

گراند هتل Grand Hotel در تفليس

4. هتل بريتيش هاوس تفليس (Boutique Hotel British House)

هتل بريتيش هاوس از هتل هاي 4 ستاره گرجستان است كه در مركز شهر تفليس قرار گرفته است. شما مي توانيد از اين هتل با پياده و يا از طريق اتوبوس و تاكسي به مراكز تفريحي دسترسي پيدا كنيد.ين هتل داراي 8 اتاق مي باشد.در صورت درخواست مسافرين، ترانسفر فرودگاه در اختيارشان قرار خواهد گرفت.كاركنان ما به انگليسي و روسي صحبت مي كنند.اينترنت پرسرعت واي فاي با كيفيت عالي در اختيار ميهمانان عزيز قرار مي گيرد.امكانات اين هتل گرجستان شامل : اينترنت، تاكسي سرويس, تلفن, تلويزيون, تهويه مطبوع كامل‌, حمل و نقل , خدمات لباس‌شويي ‌و خشكشويي, رستوران, سرويس فرنگي, صندوق امانات, ماهواره و … مي باشد .

http://xn--mgbfftl0jz6a.com/

هتل بريتيش هاوس تفليس

5. هتل پريماورا تفليس (Primavera Tblisi Hotel )

از هتل هاي ارزان قيمت گرجستان ، ميتوان به هتل پريما اشاره كرد .هتل پريما ورا يك هتل دنج و زيباي 9 طبقه با يك دكوراسيون شيك است كه واقع در خياباني ساكت در قلب تفليس واقع شده است و با بالاترين حد استاندارد به تازگي بازسازي شده است . اين هتل 4 ستاره كه از مناسب ترين هتل هاي گرجستان است در مركز شهر قرار گرفته است. شما مي توانيد از اين هتل با پياده و يا از طريق اتوبوس و تاكسي به مراكز تفريحي دسترسي پيدا كنيد.امكانات اين هتل گرجستان : اينترنت، تاكسي سرويس, تلفن, تلويزيون, تهويه مطبوع كامل‌, حمل و نقل , خدمات لباس‌شويي ‌و خشكشويي, رستوران, سرويس فرنگي, صندوق امانات, ماهواره و … مي باشد.

http://xn--mgbfftl0jz6a.com/

هتل پريماورا PRIMAVERA

6. هتل ماريوت تفليس (Tbilisi Marriott Hotel )

يكي از بهترين هتل هاي تفليس، ماريوت 5 ستاره است كه در مركز شهر ( خيابان روستاولي Rustaveli ) قرار دارد و تا مراكز تجاري، خريد و اماكن اصلي اين شهر راهي نيست و در بهترين ‏نقطه مركز شهر تفليس و در فاصله 200 متري پارلمان گرجستان و نيز در فاصله 600 متري ميدان ‏آزادي قرار دارد و با تنها 5 دقيقه پياده روي به سالن اپرا و باله تفليس و موزه هنر گرجي ميرسيد. ‏‏‏ هتل به شما اين امكان را مي دهد تا به راحتي به ايستگاه مترو، اتوبوس، موزه ها و تئاتر دسترسي داشته باشيد.Marriott در سال 1915 ساخته شده و قدمتي 100 ساله دارد و توانسته در نمايشگاه بين المللي پاريس مدال طلا كسب كند.بارها بازسازي شده ولي هنوز هم شكوه و عظمت آن زمان را داراست.اين هتل داراي 127 اتاق است و شما با ورود به هتل مي توانيد از ميزباني گرجي ها لذت ببريد.اتاق هاي Deluxe اين هتل 35 متر مربع است و شما مي توانيد راحتي و آرامش را در فضاي خاص اين اتاق تجربه كنيد.

http://xn--mgbfftl0jz6a.com/

هتل تفليس ماريوت

7. هتل بوموند گاردن تفليس (Beaumonde Garden Tbilisi Hotel) 

هتل بوموند گاردن يكي از هتل هاي شهر تفليس مي باشد و همچنين يكي از هتل هايي با امكانات زياد در تفليس مي باشد فاصله ي اين هتل تا مركز شهر 10 دقيقه مي باشد.اين هتل 5000 متر مربع باغ اختصاصي دارد و مسافران مي توانند از استخر روباز آن استفاده كنند و حمام آفتاب بگيرند. همچنين ار نوشيدني هاي سنتي گرجي هم بهره ببرند و داراي 45 اتاق مي باشد. از جمله امكانات اين هتل 3 ستاره شامل: استخر روباز ، سونا و جكوزي ، سالن بيليارد ، باغ،خانه داري ،ترانسفر فرودگاه، لباسشويي ، خشكشويي ، صبحانه در اتاق ،اتو كشي ،صرافي ، خدمات كفش و واكس ، بسته هاي نهار، خدمات تورها ، فكس و كپي ، خدمات تهيه بليط،كرايه اتومبيل، رستوران،پذيرش شبانه روزي – روزنامه ، بالكن ، اتاقهاي پاك و بدون سيگار، پذيرش و تحويل سريع ، گاوصندوق ، تهويه و … مي باشد.

http://xn--mgbfftl0jz6a.com/

هتل بوموند گاردن تفليس

8. هتل هاليدي اين تفليس (Holiday Inn Tblisi Hotel)

هتل 4 ستاره هاليدي اين در تفليس گرجستان واقع شده است و تنها 18 كيلومتر تا فرودگاه بين المللي تفليس فاصله دارد و در نزديكي ورزشگاه تفليس و در كنار خيابان معروف پكيني قرار دارد وبا 10 دقيقه رانندگي مي توانيد به كوهستان كاكسوس برويد.اين هتل داراي252 اتاق مي باشد كه تمامي اتاق ها مجهز به اينترنت بي سيم رايگان بوده و از امكاناتي مانند استخر روباز، باغ و مركز تناسب اندام برخوردار است. اين هتل 4 ستاره داراي موقعيت مكاني خوبي است و فاصله ي كمي با مركز شهر دارد. رودخانه Moskva و وسايل حمل و نقل نيز در دسترس هستند.اتاق هاي مدرن با دكوراسيون شيك به همراه اتاق هاي كنفرانس و سالن هاي تجاري مجهز، سالن ژيمناستيك و رستوران از امكانات مورد توجه آن مي باشند.

http://xn--mgbfftl0jz6a.com/

هتل هاليدي اين تفليس

اگر قصد سفر به تور گرجستان را داريد مي توانيد براي اقامت خود به ساير پيشنهادات كه در قسمت زير آمده است توجه كنيد.
imagesclip chinهتل پنج ستاره كروز تفليس

imagesclip chinهتل الگانت باتومي

imagesclip chinهتل گلدن پالاس تفليس

imagesclip chinهتل جورجيا هاليدي تفليس

imagesclip chinهتل ارا پالاس باتومي

imagesclip chin هتل وارازي تفليس


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۴ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۱:۵۱:۲۲ ] [ نازيلا ]

هتل رويال چولان كوالالامپور مالزي

تور مالزي براي كساني كه بازديد از آثار فرهنگي و هنري برايشان جذاب است و شهرهاي توريستي مالزي را مي پسندند كه هيجان و شلوغي در آنها ديده ميشود ، بهترين تور پيشنهادي ست . در اين تور مي توانيد در يكي از بهترين هتل هاي كوالالامپور مالزي اقامت كنيد . هتل هاي پنج ستاره كوالالامپور مالزي در سرتاسر اين كلانشهر پراكنده شده اند كه يكي از اين هتل هاي 5 ستاره هتل رويال چولان كوالالامپور مالزي نام دارد اين هتل تا مركز خريد پاويليون ۵ دقيقه پياده روي، خيابان بوكيت بينتانگ ۶ دقيقه، مركز كي ال ۸ دقيقه و آكواريوم كي ال سي سي ۸ دقيقه پياده روي فاصله دارد.هتل رويال چولان مالزي هتل 5 ستاره و مجللي است كه مهمان نوازي از ويژگي هاي بارز آن به شمار مي رود و در خيابان كنالي و در منطقه مثلث طلايي كوالالامپور واقع شده است كه كمتر از يك كيلومتر با مركز تجاري بوكيت بين تنگ ، پاويليون و مركز همايش هاي كوالالامپور مالزي فاصله دارد . برج هاي دو قلوي پتروناس مالزي نيز درست روبرو هتل رويال چولان قرار دارند . اين هتل، 45 دقيقه با ماشين، تا فرودگاه بين المللي كوالالامپور و كمتر از يك كيلومتر با مركز خريد Pavilion و مركز همايشات شهر فاصله دارد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۴:۰۴:۴۸ ] [ نازيلا ]

مركز خريد سوريا مالزي

يه مركز تجاري تو دومين برج بلند دنيا تو مالزي يه كم هيجانيه .تو اين مركز تجاري مالزي تنها شعبه از شركتهاي مطرح و معتبر دنيا رو مي بينيد كه اجناس ارائه شده براي همه افراد جذابيت داره. تو هرشش طبقه اين بازار تنها از شركتهاي معتبري مانند Marks & Spencer، Tiffany & Co، DKNY،Calvin Klein و Polo و برخي از شركتهاي معتبر ژاپني با نام تجاريKinokuniya تو اين مركز خريد مالزي يافت مي شن.تو اين مركز تجاري شما مي تونيد محل هاي مناسبي براي استراحت و نوشيدن يك فنجان قهوه و يا يك شام خوشمزه پيدا كنين.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۲:۵۵:۳۷ ] [ نازيلا ]

بيني از 3 ساختمان اصلي تشكيل شده است يكي پوست پوشاننده روي بيني و ديگري داربست زير پوست كه خود از ساختارهاي استخواني و غضروفي تشكيل شده است. نوع پوست پوشاننده روي بيني در نتيجة عمل جراحي زيبايي بيني و نيز تكنيك‌هاي جراحي بسيار مؤثر است.حالا سوالي كه مطرح ميشه اينه كه بيني گوشتي چيست؟

 عمل جراحي بيني گوشت

اگر پوست روي بيني ضخيم بوده حاوي غدد چربي زيادي باشد به غلط به آن بيني گوشتي گفته مي‌شود. در واقع بيني با توجه به پوست آن به 3 دسته تقسيم مي‌شود:

 1. بيني با پوست نازك
 2. بيني با پوست نرمال
 3. بيني با پوست ضخيم (بيني گوشتي)

جراحي بيني در افراد داراي پوست ضخيم (بيني گوشتي) قابل انجام است اما قبل جراحي و در جلسات مشاوره اوليه توضيحات لازمه به بيمار در مورد نوع پوست بيمار داده خواهد شد. محدوديت‌هايي از نظر انجام جراحي بيني گوشتي وجود دارد كه به آن‌ها اشاره خواهد شد.

 • تورم بعد از جراحي زيبايي بيني در بيني‌ گوشتي بيشتر از حالت عادي خواهد بود (حدود يك تا دو سال)
 • در عمل بيني‌ گوشتي نمي‌توان سايز بيني را خيلي خيلي كم كرد و در جراحي بيني‌ گوشتي بيش از اينكه به فكر كاستن از سايز بيني باشيم، به فكر اصلاح عيوب بيني و تقويت داربست بيني هستيم.

براي درك بهتر موضوع با اين مثال توجه كنيد . خانه اي را در نظر بگيريد كه يك سقف بسيار سنگين دارد كه اين سقف روي چهار ديوار قرار گرفته است اين ديوارها بافتهاي استخواني و غضروفي بيني هستند و سقف سنگين اين اتاق هم در واقع پوست روي بيني است . جراح جهت كوچك كردن بيني هنگام جراحي از سايز استخوان و غضروف كم ميكند و به ساختمان آن شكل ميدهد. حال اگر اين ديوار ها بيش از حد كوچك شوند باعث ميشود سقف سنگين اتاق ريزش كند.

اين نكته بسيار مهم است كه بيني گوشتي را نمي‌توان با جراحي خيلي خيلي كوچكتر كرد و بيمار مي‌بايست قبل از عمل اشراف كامل به اين نكته داشته باشد و از عمل بيني خود توقعات منطقي و عقلاني داشته باشد و در فكر كوچك كردن خيلي زياد بيني خود نباشد.

حتماً شنيده‌ايد كه بيني گوشتي پس از جراحي بر مي‌گردد. برگشت بيني گوشتي بعد از عمل جراحي يك باور كاملاً غلط است و هيچ پايه علمي ندارد. در واقع بيني گوشتي كه با اصول صحيح جراحي شده باشد و جراح هنگام جراحي بيني گوشتي اقدام به تقويت ساختار داربستي بيني نموده باشد نه تنها بر نمي‌گردد بلكه با گذشت زمان و كاهش تورم بيني روز به روز زيباتر از قبل از جراحي خواهد شد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۲:۱۳:۲۶ ] [ نازيلا ]

بهترين غذاهاي مالزي با طعمي لذيذ و رويايي


وقتي شما به كشور مالزي سفر كردين بعد از كلي گشت و گذار و خوش گذروني تو اين كشور تنها چيزي كه ميتونه انرژي تون رو براي بيشتر چرخيدن زياد كنه فقط يه غذاي خوشمزش..قبول دارين؟؟اگه دارين خريد ميكنين هيچي مثل غذا نميتونه آدم رو سرحال كنه تا با روحيه بيشتر خريدش رو ادامه بده..شما ميدونين غذاهاي معروف مالزي كدومان؟؟اگه اين مطلب رو بخونين با 10 تا از بهترين غذاهاي مالزي كه براتون توضيح ميدم آشنا ميشين..

بهترين غذاهاي مالزي

برگ موز مالزي
Banana Leaf


دوست دارين توي مالزي با دست غذا بخورين و بوي ادويه رو تحمل كنين؟؟برنج توي برگ موز بهترين غذا واسه شماست.به جاي اينكه برنج توي بشقاب سرو بشه ، اون رو توي برگ موز ميريزن و بهش ادويه..سبزيجات و ترشي اضافه ميكنن.. اين غذا جزء بهترين غذاهاي مالزيه كه توريست ها خيلي به خوردنش علاقه دارن و به شمام پيشنهاد ميكنم كه حتما اون رو تست كنين

بهترين غذاهاي مالزي


ناسي داگانگ مالزي
Nasi Dagang


ناسي داگانگ يمالزي كي از ظرف هاي فوق العاده خوشمزه مالزي متشكل از برنج بخار پز شده در شير نارگيل، كاري ماهي و مواد تشكيل دهنده ي اضافي مثل لادا سرخ شده در روغن نارگيل ، تخم مرغ آب پز و ترشي هاي گياهي..اين بهترين ناسي تو كل مالزيه و شما حتما بايد اون رو براي صبحانه بخورين چون يه غذاي واقعا مقوي و خوشمزس با يه انرژي عالي روز رو شروع ميكنين و جاذبه هاي گردشگري مالزي رو ميبينين..

بهترين غذاهاي مالزي


چاي گوشت با استخون مالزي
Bakuteh


باكوته در زبان مالزي به معني "چاي گوشت با استخون" هستش، ولي در واقع هيچ چايي در تركيبات اين سوپ خوشمزه و لذيذ وجود نداره! چون بعد از خوردن غذا چايي سرو ميكنن براتون.در عوض گوشت دنده خوك با قارچ، سير، توفو، و گياهان آب پز داره و بعدش هم با برنج و يا نودل سرو ميشه.. اين غذا توي روزهاي باروني ميچسبه و خيلي خوشمزس و از يهترين غذاهاي مالزي به حساب مياد..

بهترين غذاهاي مالزي


رشته فرنگي زرد چيني مالزي
Hokkien Mee


اين غذا شامل يه ظرف از رشته فرنگي زرد ضخيم تو سس سويا با گوشت خوك، ماهي مركب، ماهي كيك و كلم به عنوان مواد تشكيل دهنده اصلي كه يه غذاي فوق العاده رو تشكيل داده و با اينكه يه غذاي چينيه ولي توريست هاي مالزي اون رو تو رده ي بهترين غذاهاي مالزي انتخابش كردن..


بهترين غذاهاي مالزي


سانگ هار نودلز مالزي
Sang Har noodles


براي درست كردن اين غذا در مالزي ميگو تازه تو ظرف پر از روغن پخته ميشه و با رشته فرنگي صاف و يا تخم مرغ مخلوط ميشه..طعمي كه رشته فرنگي به ميگو ميده باعث ميشه مزش فوق العاده بشه انگار اين 2تا مزه واسه هم ساخته شدن..يعني واقعا نميخواين اون رو تست كنين؟؟

بهترين غذاهاي مالزي

ساتاي مالزي
Satay


ساتاي در مالزي يه غذاي سادس.. تكه هاي گوشت (مرغ، گاو يا گوسفند) توي ادويه جات محلي خوابونده ميشه و بعد به آرومي كباب ميشه.. ميتونين اين غذا رو با يه سس پر ادويه ميل كنين.. اين غذا اونقدر خوشمزه هست كه با يه بار خوردنش عمرا سير نميشين..

بهترين غذاهاي مالزي

ناسي قندهار مالزي
Nasi Kandar


ناسي قندهار مالزي  غذاي محبوب شمال مالزي كه از پنانگ سرچشمه ميگيره..اين يك وعده غذايي تشكيل شده از برنج بخار پز شده است كه مي تونه ساده و يا با انواع ادويه كاري طعم دار بشه و به همراه مرغ سرخ شده يا دل و قلوه يا گوشت گوسفند يا گوشت گاو يا نبات و يا تخم ماهي سرو بشه..ديگه كاملا مشخصه كه چه غذاي مقوي و خوش طعميه و لازم به گفتنش نيست..

بهترين غذاهاي مالزي

چارسيو رايس مالزي
Char siew Rice


گوشت خوك بدون استخوان رو در مالزي تو مخلوطي از عسل ، پودر پنج ادويه ، سس سويا و سس تيره قرار ميدن و شكر حل شده تو آب رو به عنوان چاشني بهش اضافه ميكنن و البته بعضي وقتا هم خود عسل رو بهش اضافه ميكنن.. طعم شگفت انگيز و شيرين اين غذا رو هيچ جاي ديگه اي جز مالزي نميتونين تجربه كنين..بهتون قول ميدم

بهترين غذاهاي مالزي

تانجانگ توالانگ مالزي
Tanjung Tualang


براي پخت اين غذا ميگوي تازه رو با ادويه هاي مختلف سرخ ميكنن و اون رو تو آب شيرين ميخوابوننش كه طعم شيرين به خودش بگيره كه يكي از بهترين غذاهاي مالزي هم به شمار ميره و واقعا خوشمزس..

بهترين غذاهاي مالزي

ناسي لماك مالزي
Nasi Lemak


ناسي لماك كه در مالزي ازش به برنج چرب هم تعبير ميشه.. برنجي كه با شير نارگيل پخته ميشه، و بعدش با آنچوي سرخ شده، سمبل(يه نوع سس تند)، برش هاي خيار، تخم مرغ آب پز، و روغن بادام زميني سرو ميشه.. معمولا اين غذا توي برگ موز پيچيده ميشه و يه ميان وعده خوشمزه براي مسافران تور مالزي هستش..

بهترين غذاهاي مالزي


اين 10 تا غذايي كه بهتون معرفي كردم بهترين غذاهاي مالزي هستن كه اونا رو تو رستوران هاي مالزي ميتونين پيدا و ميل كنين..فقط يه چيزي رو يادتون نره اونم اينه كه به اين نگاه نكنين كه اين غذا رو دوست دارين يا ندارين..تست كردن طعم غذاي جديد اونم تو يه كشور ديگه جزء واجباته.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۱:۲۷:۰۰ ] [ نازيلا ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ]
.: Weblog Themes By geblog :.

درباره وبلاگ

پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب